Nepríjemné vnútorné prostredie výrazne ovplyvňuje nielen naše telo, ale aj myseľ. Správny klimatizačný systém zabezpečuje, aby vzduch nebol príliš horúci ani príliš studený a aby sa regulovala vlhkosť. To má pozitívny vplyv na našu výkonnosť a kreativitu.

Výber klimatizačného systému by ste mali starostlivo zvážiť. Naša kalkulačka chladiaceho zaťaženia vám pomôže určiť správnu úroveň výkonu pre vaše priestory. Vyskúšajte si to sami v Kalkulačke chladiaceho zaťaženia.

Samozrejme, radi vám poradíme aj osobne a zodpovieme všetky vaše otázky týkajúce sa našich klimatizačných systémov a možností, ktoré sú pre vás najvhodnejšie.

Môžete nás kontaktovať telefonicky na čísle +421 911 044 456 alebo na adrese info@ktw-klima.com. Môžete tiež využiť náš formulár pre vyžiadanie ponuky.

Graf správneho nastavenia vlhkosti a teploty

Aké je vhodné vnútorné prostredie?

Správna vnútorná klíma sa skladá zo zmesi teploty a vlhkosti a je kľúčovým faktorom našej pohody. V obytných priestoroch a na pracovisku je správna vnútorná klíma veľmi dôležitým faktorom, pretože podporuje nielen výkonnosť, ale aj kreativitu a motiváciu.

Najmä v lete poskytuje klimatizácia často žiadané ochladenie vo vlastných izbách alebo v práci.
Správna vnútorná klíma je dôležitá aj pre vaše zdravie: príliš vlhký vzduch môže viesť k tvorbe plesní, zatiaľ čo príliš suchý vzduch môže poškodiť sliznice.

Výber správneho klimatizačného systému?

V našom online obchode nájdete rozsiahly výber jedno- a viacsplitových klimatizačných systémov pre váš domov alebo firemné priestory. V ponuke nájdete všetko od „jednoduchých“ jednosplitrových klimatizačných systémov až po veľké multi-splitové systémy.
Pomocou podrobného prehľadu produktov si môžete urobiť predstavu o funkciách jednotlivých systémov. Pomocou našej kalkulačky chladiaceho zaťaženia ľahko zistíte, akú úroveň výkonu potrebujete pre svoje miestnosti.
Samozrejme, radi vám odpovieme na všetky otázky týkajúce sa klimatizačnej techniky. Náš vyškolený personál vám zodpovie všetky vaše otázky a rád vám pomôže s výberom správneho systému.

Zabezpečte vyšší výkon na pracovisku pomocou klimatizačného systému

Klimatizačný systém účinne reguluje teplotu a vlhkosť a šetrí energiu. Všetky miestnosti sa tak dajú prispôsobiť optimálnej klíme v miestnosti. Tým sa zabezpečí príjemné pracovné prostredie a zvýši sa výkonnosť a koncentrácia vašich zamestnancov – a tí vám za to budú vďační, najmä v horúcich letných mesiacoch.

V kanceláriách a obchodných priestoroch je tiež dôležité zabezpečiť, aby existujúca IT technika vyžarovala do okolitého vzduchu dostatočné množstvo tepla, ktoré sa dá pohodlne „odviesť“ pomocou klimatizačného systému, čím sa zabráni vysušovaniu okolitého vzduchu.

V neposlednom rade sú žiadané aj splitové klimatizačné systémy, ktoré sa používajú v serverovniach, keď ide o reguláciu teploty v miestnosti na základe tepla vyžarovaného systémom EDS.

Výhody deleného klimatizačného systému

Splitový alebo multi-splitový klimatizačný systém má množstvo výhod:

  • Modernizácia je ľahko realizovateľná
  • Nízke stavebné náklady
  • nákladovo efektívnejší ako centrálny klimatizačný systém
  • Výrazne účinnejší ako mobilný klimatizačný systém
  • Možnosť individuálnej regulácie prúdenia vzduchu
  • Možnosť ovládania prostredníctvom aplikácie odkiaľkoľvek