Chcete zabezpečiť optimálnu vnútornú klímu vo svojom byte alebo dome v lete aj v zime?
V závislosti od počtu miestností, ktoré chcete vybaviť klimatizáciou, existujú dva rôzne typy systémov:

Jednotlivé miestnosti je možné vybaviť aj mobilným klimatizačným systémom. Keďže je však tento typ klimatizačného systému energeticky veľmi neefektívny a tiež neúčinný, tieto výrobky neponúkame. Naším cieľom je vždy poskytnúť profesionálne, účinné a trvanlivé riešenie.

Neprehliadnite: Všetky klimatizačné systémy v našej ponuke dokážu chladiť aj vykurovať. Pri výbere je nevyhnutné venovať pozornosť účinnosti príslušného systému.

V prípade, že máte otázky ohľadne klimatizačnej techniky, zaujímajú vás technické parametre, či potrebujete pomoc pri výbere, kontaktujte vyškolený tím spoločnosti Klimatechnik Weiss s.r.o.

Vyžiadať ponuku
Klimatizácia LG

Klimatizácia pre domácu pohodu

Značka Midea

Delené (splitové) klimatizačné systémy

Výkonné splitové klimatizačné systémy sú mimoriadne zaujímavé – na použitie vo vašej domácnosti alebo kancelárii. Najmä počas horúcich letných dní a nocí sa správne nainštalovaný splitový klimatizačný systém postará o príjemnú teplotu. Okrem toho sa automaticky reguluje vlhkosť vzduchu na príjemnú úroveň.

Ako už názov napovedá, delený klimatizačný systém sa skladá z dvoch komponentov:

 • Vnútorná jednotka
 • Vonkajšia jednotka

Vnútorná a vonkajšia jednotka sú navzájom prepojené káblovou prípojkou na napájanie a izolovanými medenými rúrkami na výmenu tepla. Ak je k jednej vonkajšej jednotke pripojených niekoľko vnútorných jednotiek, systém sa nazýva multi-split. V systéme multi-split môže byť k jednej vonkajšej jednotke pripojených až 5 vnútorných jednotiek.

Takto funguje delený klimatizačný systém

Takzvaný výmenník tepla umiestnený vo vnútornej jednotke nasáva horúci vzduch a odovzdáva teplo chladivu cirkulujúcemu v systéme. To sa následne v dôsledku absorbovaného tepla vyparuje a odovzdáva sa kompresoru. Kompresor, ktorý sa nachádza vo vonkajšej jednotke, uvoľňuje teplo späť do okolitého vzduchu a ochladzuje chladivo, ktoré potom mení skupenstvo z plynného na kvapalné.

Tento takzvaný chladiaci okruh zabezpečuje nepretržité chladenie miestnosti, v ktorej je nainštalovaná vnútorná jednotka.

Dôležité je vedieť: Ak je chladiaci okruh obrátený a funguje v opačnom smere, môžete pomocou klimatizačného systému namiesto chladenia vykurovať. Pomocou diaľkového ovládania alebo mobilnej aplikácie v smartfóne môžete kedykoľvek nastaviť režim chladenia alebo vykurovania a požadovanú teplotu.

Príjemná pocitová teplota

Najdôležitejšie výhody:

 • Splitové klimatizačné systémy sú energeticky veľmi úsporné. Vďaka moderným invertorovým technológiám sú prevádzkové náklady veľmi nízke.
 • Split systém je priestorovo úsporný, vnútorná aj vonkajšia jednotka vyžadujú veľmi málo miesta. (Vždy dbajte na správne umiestnenie a prístupnosť jednotiek – informujte sa u nás)
 • Tichá prevádzka vďaka moderným invertorovým technológiám
 • Všetky naše splitové klimatizačné systémy dokážu nielen chladiť, ale aj vykurovať, čo je užitočné najmä v prechodných mesiacoch.
 • Naše moderné splitové systémy sú plne ovládateľné prostredníctvom aplikácie. Dokonca aj na cestách.
 • Vnútorné jednotky niektorých našich výrobcov majú dokonca inteligentné senzory, ktoré odkláňajú prúd vzduchu od ľudí v miestnosti. To prispieva najmä k príjemnej pocitovej klíme.

Vyžiadajte si ponuku

Vyplňte dotazník nižšie a vyžiadajte si ponuku. Naši odborníci pripravia technické riešenie klimatizačného systému presne na mieru vašim požiadavkám.

  Bývanie

  Špecifikácie  Informácie o zákazníkovi