Ak chcete klimatizovať viacero miestností, správnou voľbou je multi-split systém. Jednou vonkajšou jednotkou možno prevádzkovať niekoľko vnútorných jednotiek.

V závislosti od požiadaviek možno zvoliť rôzne úrovne výkonu. Máte možnosť vybaviť miestnosti klasickými nástennými jednotkami alebo kazetovými či kanálovými jednotkami.

V súkromných miestnostiach je najvhodnejšou voľbou nástenná jednotka. Na komerčné použitie je zvyčajne vhodným riešením stropná kazeta. V závislosti od okolností vám radi pomôžeme vybrať správny systém pre vaše použitie.

Multi-split systémy môžu byť tiež integrované do technológie budovy a regulované prostredníctvom centrálneho riadiaceho systému. Radi vám odpovieme na všetky otázky týkajúce sa multi-split systémov!

Multi-split klimatizačné systémy v našom online obchode
Aký chladiaci / vykurovací výkon potrebujem pre svoju miestnosť?

Hodnoty v tabuľke sú orientačné. Na určenie presného chladiaceho/vykurovacieho zaťaženia vašej miestnosti je potrebné vykonať výpočet chladiaceho zaťaženia. Môžete to ľahko urobiť sami pomocou našej online kalkulačky chladiaceho zaťaženia

Rozloha miestnosti v m2 Výkon v kW
2 – 16 2
17 – 21 2,5
21 – 25 3
26 – 30 3,5
31 – 34 5
35 – 38 4,5

Takto funguje delený klimatizačný systém

Takzvaný výmenník tepla umiestnený vo vnútornej jednotke nasáva horúci vzduch a odovzdáva teplo chladivu cirkulujúcemu v systéme. To sa následne v dôsledku absorbovaného tepla vyparuje a odovzdáva sa kompresoru. Kompresor, ktorý sa nachádza vo vonkajšej jednotke, uvoľňuje teplo späť do okolitého vzduchu a ochladzuje chladivo, ktoré potom mení skupenstvo z plynného na kvapalné.

Tento takzvaný chladiaci okruh zabezpečuje nepretržité chladenie miestnosti, v ktorej je nainštalovaná vnútorná jednotka.

Dôležité je vedieť: Ak je chladiaci okruh obrátený a funguje v opačnom smere, môžete pomocou klimatizačného systému namiesto chladenia vykurovať. Pomocou diaľkového ovládania alebo mobilnej aplikácie v smartfóne môžete kedykoľvek nastaviť režim chladenia alebo vykurovania a požadovanú teplotu.

Príjemná pocitová teplota

Najdôležitejšie výhody:

 • Splitové klimatizačné systémy sú energeticky veľmi úsporné. Vďaka moderným invertorovým technológiám sú prevádzkové náklady veľmi nízke.
 • Split systém je priestorovo úsporný, vnútorná aj vonkajšia jednotka vyžadujú veľmi málo miesta. (Vždy dbajte na správne umiestnenie a prístupnosť jednotiek – informujte sa u nás)
 • Tichá prevádzka vďaka moderným invertorovým technológiám
 • Všetky naše splitové klimatizačné systémy dokážu nielen chladiť, ale aj vykurovať, čo je užitočné najmä v prechodných mesiacoch.
 • Naše moderné splitové systémy sú plne ovládateľné prostredníctvom aplikácie. Dokonca aj na cestách.
 • Vnútorné jednotky niektorých našich výrobcov majú dokonca inteligentné senzory, ktoré odkláňajú prúd vzduchu od ľudí v miestnosti. To prispieva najmä k príjemnej pocitovej klíme.

Vyžiadajte si ponuku

Vyplňte dotazník nižšie a vyžiadajte si ponuku. Naši odborníci pripravia technické riešenie klimatizačného systému presne na mieru vašim požiadavkám.

  Bývanie

  Špecifikácie  Informácie o zákazníkovi